Prace wstępne inwestora
Wystąpienie z pisemnym wnioskiem o wydanie warunków przyłączenia zespołu prądotwórczego do przedsiębiorstwa energetycznego – lokalnego dostawcy energii elektrycznej. Do wniosku należy dołączyć: mapę z przewidywaną lokalizacją zespołu prądotwórczego (dwa egzemplarze) oraz kopię aktu własności terenu.
Pozyskanie, zaktualizowanej przez uprawnionego geodetę, mapy do celów projektowych w skali 1:500 obejmującej przewidywane stanowisko zespołu prądotwórczego oraz budynek z pomieszczeniem głównych rozdzielnic elektrycznych obiektu.
Wystąpienie z pisemnym wnioskiem o wydanie warunków zabudowy zespołu prądotwórczego do urzędu gminy lub urzędu miasta, na terenie którego planowana jest instalacja w/w urządzenia. Do wniosku należy dołączyć mapę z przewidywaną lokalizacją zespołu prądotwórczego, kopię aktu własności terenu oraz kopię warunków przyłączenia zespołu prądotwórczego uzyskane od przedsiębiorstwa energetycznego.
W przypadku montażu zespołu prądotwórczego w budynku, przygotowanie aktualnego planu (rzutu) budowlanego kondygnacji, na której znajdują się główne rozdzielnice elektryczne obiektu oraz przewidywane pomieszczenie dla zespołu prądotwórczego.
W przypadku montażu zespołu prądotwórczego w budynku zabytkowym, wystąpienie z pisemnym wnioskiem o wydanie pozytywnej decyzji w w/w sprawie do urzędu konserwatora zabytków.
Prace projektowe
Opracowanie do celów projektowych inwentaryzacji pomieszczeń elektrycznych w budynku inwestora oraz układu zasilania głównych rozdzielnic elektrycznych obiektu.
Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego przebudowy układu zasilania obiektu i montażu zespołu prądotwórczego. Zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym projekt zostanie sporządzony i podpisany przez uprawnionego projektanta oraz sprawdzony i podpisany przez uprawnioną osobę – sprawdzającego projekt – członków Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.
Uzgodnienie projektu (lub schematu z projektowanym układem zasilania obiektu) z przedsiębiorstwem energetycznym w zakresie zgodności z warunkami przyłączenia.
Uzgodnienie projektu z uprawnionym rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych. Opracowanie instrukcji współpracy ruchowej z siecią elektroenergetyczną i eksploatacji zespołu prądotwórczego.
Uzgodnienie instrukcji współpracy ruchowej z siecią elektroenergetyczną i eksploatacji zespołu prądotwórczego z inwestorem.
Uzgodnienie instrukcji współpracy ruchowej z siecią elektroenergetyczną i eksploatacji zespołu prądotwórczego z przedsiębiorstwem energetycznym przy współpracy i pomocy przedstawicieli inwestora.
Opracowanie szczegółowej specyfikacji technicznej wykonania robót elektrycznych i budowlanych. Opracowanie kosztorysu ofertowego robót elektrycznych i budowlanych.
Prace formalnoprawne inwestora
Wystąpienie z pisemnym wnioskiem o wydanie opinii w zakresie lokalizacji zespołu prądotwórczego i trasy linii wielokablowej do lokalnego Zespołu Uzgadniania Dokumentacji Projektowych. Do wniosku należy dołączyć: mapę z zaprojektowaną trasą linii wielokablowej
i lokalizacją zespołu prądotwórczego (trzy egzemplarze), akt własności terenu oraz warunki przyłączenia zespołu prądotwórczego uzyskane od przedsiębiorstwa energetycznego. Nieodpłatna współpraca z projektantem w ramach poczty elektronicznej po zawarciu umowy. Wystąpienie z pisemnym wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę do urzędu gminy lub urzędu miasta (wypełnienie druku urzędowego). Do wniosku należy dołączyć: uzgodniony projekt budowlany przebudowy układu zasilania obiektu i montażu zespołu prądotwórczego (cztery egzemplarze), oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane (wypełnienie druku urzędowego), warunki przyłączenia zespołu prądotwórczego uzyskane od przedsiębiorstwa energetycznego oraz opinię Zespołu Uzgadniania Dokumentacji Projektowych w zakresie trasy linii wielokablowej i lokalizacji zespołu prądotwórczego. Nieodpłatna współpraca z projektantem w ramach poczty elektronicznej po zawarciu umowy.
W przypadku instalacji zespołu prądotwórczego na podwoziu jezdnym należy wystąpić z pisemnym wnioskiem zgłoszenia zamiaru budowy obiektów lub wykonywania robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę do urzędu gminy lub urzędu miasta (wypełnienie druku urzędowego). Do wniosku należy dołączyć: uzgodniony projekt budowlany remontu układu zasilania obiektu i podłączenia zespołu prądotwórczego na podwoziu jezdnym, oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane (wypełnienie druku urzędowego), warunki przyłączenia zespołu prądotwórczego uzyskane od przedsiębiorstwa energetycznego oraz opinię Zespołu Uzgadniania Dokumentacji Projektowych w zakresie trasy linii wielokablowej zespołu prądotwórczego. Nieodpłatna współpraca z projektantem w ramach poczty elektronicznej po zawarciu umowy.
W przypadku wymiany istniejącego zespołu prądotwórczego na nowy należy wystąpić z pisemnym wnioskiem zgłoszenia zamiaru budowy obiektów lub wykonywania robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę do urzędu gminy lub urzędu miasta (wypełnienie druku urzędowego). Do wniosku należy dołączyć: uzgodniony projekt budowlany remontu układu zasilania obiektu i wymiany zespołu prądotwórczego, oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane (wypełnienie druku urzędowego), warunki przyłączenia zespołu prądotwórczego uzyskane od przedsiębiorstwa energetycznego. Nieodpłatna współpraca z projektantem w ramach poczty elektronicznej po zawarciu umowy.